АГЕНТ З ПОСТАЧАННЯ

Потрібна реклама?
Давай до нас!
Будь-який слоган вам складемо,
Разрекламуємо увесь товар,
Договір легко укладемо!
Грошей не багато за це візьмемо!
Знайомтися: агенти з постачання!
Фахівці попиту, актуальністі товару
Насправді, це провідники
Між виробником і покупцем товару.
Прилавкам порожними навіть і не бути
А спілкування з ним – ніколи не забути!

Характер роботи

/Files/images/1.jpg

Професія агента досить різноманітна і багатогранна. Передусім, агент - це довірена фізична або юридична особа, яка виконує доручення або здійснює угоди на користь якої-небудь зацікавленої сторони.
Професія агента з постачання досить різноманітна і багатогранна. Передусім, агент - це довірена фізична або юридична особа, яка виконує доручення або здійснює угоди на користь якої-небудь зацікавленої сторони.
Вже давно минув той час, коли слово "продажа" стійко асоціювалося з видом нелюб'язної тітоньки в брудному халаті, що недбало кидає шмат ковбаси; або вусатого молодця на колгоспному ринку, що непомітно підсовує фрукт, що підгнив, серед інших; або нав'язливого спекулянта, що пошепки пропонує дефіцитні товари "з - під пали". Сьогодні продажі - це цілком гідний вид діяльності.

Умови роботи

/Files/images/agent_z_postachannya/2.jpg

Робота агента з постачання – важлива для виробника, оскільки через нього товар продається в торгову точку і потім – споживачеві. Правильно побудована робота агентів з постачання дозволяє якісно управляти товаро-потоком, боротися з конкурентами, збільшувати обсяг продажу, присутність в торгівельних точках. Звичайно ж, і торговій точці та споживачеві важливо, щоб потрібний товар був завжди присутній на полицях. Агент з постачання повинен чітко знати асортимент, з яким працює точка, товари, які мають найбільший попит серед покупців, уміти правильно розрахувати потрібну кількість товару, яку потрібно поставити в торгову точку, щоб не було надлишку між наступним відвідуванням і попереднім постачанням, але і не було нестачі товару, бо, якщо недостатньо товару хоч би на день, то втрачає на цьому як дистриб'ютор так і виробник. Через відсутність товару кінцевий споживач почне купувати продукцію конкурента, і не факт, що після того, як потрібний товар з'явиться в торгівельній точці, споживач знову почне купувати товар потрібного виробника.
Як і у будь-якої професії, у роботі агентом з постачання є свої достоїнства і недоліки. Для того, щоб добре заробляти, агент повинен уміти донести інформацію до потенційного клієнта, бути комунікабельним і заповзятливим. Особливо удачливі агенти по постачаннях згодом, як правило, створюють власні торговельні компанії. В цілому у агентів існує досить багато можливостей для успішного розвитку власної кар'єри і самоудосконалення.

Ринок праці

Торгівельні зали та бази, магазини і фірми тощо

/Files/images/3.jpg

Освітня підготовка

Потрібно знати: основи організації матеріально-технічного постачання і вантажно-розвантажувальних робіт; правила і порядок приймання і відправлення вантажів, замовлення контейнерів і транспортних засобів, оформлення документів на одержані і відправлені вантажі; номенклатуру і норми витрат сировини, матеріалів та інших товарно-матеріальних цінностей, умови їх зберігання і транспортування; правила внутрішнього трудового розпорядку.

Потрібно вміти: Одержувати за нарядами, заявками та іншими документами товарно-матеріальні цінності (сировину, матеріали, устаткування, комплектуючі вироби, інвентар, канцелярське приладдя тощо). Оформляти документацію на одержані і відправлені вантажі, замовляти контейнери і транспорт для їх перевезення. Виконувати позапланову закупівлю матеріалів. Відправляти товарно-матеріальні цінності за адресою підприємства або супроводжувати вантажі під час їх перевезення, забезпечувати їх зберігання, своєчасне доставлення. Контролювати дотримання вимог охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт. Брати участь у реалізації заходів щодо підвищення економічної ефективності використання матеріальних ресурсів шляхом зниження витрат, пов’язаних з їх придбанням, доставкою і зберіганням.

Медичні обмеження

За родом своєї діяльності «Агент з постачання» повинен багато пересуватися. Не завжди є можливість користуватися транспортом, тому все навантаження ляже на його ноги. Це можливо тільки тоді, коли опорно-руховий апарат та судини знаходяться у бездоганному стані.
Здорова нервова система, без органічних ушкоджень, нормальний психічний стан – це необхідна вимога для роботи агентом, адже протягом робочого дня йому доводиться мати безліч психологічних контактів із різними за віком та характером людьми. Нервово-психічне напруження, швидкий темп роботи можуть призвести до небажаних конфліктів із клієнтами.

/Files/images/4.jpg

Вимоги до індівідуально-психологічних особливостей

Агенту з постачання необхідно грамотно розмовляти, мати достатній словниковий запас, привітну зовнішність, бути чесним, пунктуальним, ввічливим, витриманим.
Привітність агента викликає у клієнтів задоволення, залишає приємне відчуття від обслуговування, народжує бажання ще раз відвідати це місце. Професійна майстерність адміністратора складається у створенні вільної, невимушеної обстановки, в якій кожен клієнт відчував би себе бажаним гостем.
Слід зазначити й такі якості, як алертність (розслаблена зібраність, миттєва готовність до адекватної дії без суєти й перенапруги) і тверезість(підхід до життя й ситуацій у ній, при якому відбувається об'єктивна, щира оцінка подій, що відбуваються, і дій всіх осіб, що беруть участь у них, у тому числі й себе самого).

Вимоги до морально-ділових якостей

Агент з постачання – одна із наймодніших і престижних сфер діяльності людини. Проте ті, хто бажає присвятити себе такій привабливій справі, повинні бути готовими і до труднощів, які вона в собі несе. Головне завдання агента з постачання – продаж товарів, зв'язок постачальників з покупцями. Агент веде переговори з представниками, які займаються закупівельною діяльністю. Оскільки він укладає угоди з продажу, він повинен уміти проводити переговори, рекламні компанії, укладати угоди, працювати з клієнтом, консультувати його. Успішно працювати агентом з постачання, звичайно, зможе не кожний. Професійна діяльність агента вимагає від працівника енергійності, високої оперативності, комунікативних здібностей, емоційної стійкості. Діяльність агента з постачання проходить у зоні постійних ділових контактів, тому потребує від працівника проникливості, наполегливості, сміливості, самостійності, рішучості, високого самоконтролю. Він повинен володіти даром переконання, уміти правильно оцінити широке коло факторів, що впливають на можливість укладення угоди.
Для досягнення компромісного рішення при укладанні угоди агенту потрібно володіти сильним характером, гнучкістю мислення, здатністю «прорахувати» комбінації і розуміти мотиви поведінки окремої особистості.

Вимоги до емоційно-вольової сфери

Привітність агента викликає у клієнтів відчуття симпатії до нього. Агент повинен кожного клієнта зустрічати добрим поглядом і ввічливим привітанням. Ввічливість – це норма спілкування з клієнтами, показник уваги до нього. Справедлива стара істина: «Ніщо не обходитися так дешево і не цінується так дорого як ввічливість». Агент завжди повинен бути стриманим та тактовним, навіть тоді, коли йому доводитися спілкуватися з агресивними клієнтами. Професійна майстерність дозволяє працівнику підходити до праці творчо, бути не просто виконавцем, а віртуозом своєї справи. Майстерність агента помітна навіть зовні. Приємно дивитися, коли працівник без метушны, вправно спілкується з клієнтом.

Перспективи

Як і у будь-якої професії, у роботи агентом є свої достоїнства і недоліки. Для того, щоб добре заробляти, агент повинен уміти донести інформацію до потенційного клієнта, бути комунікабельним і заповзятливим. Особливо удачливі агенти по постачаннях згодом, як правило, створюють власні торговельні компанії. В цілому у агентів існує досить багато можливостей для успішного розвитку власної кар'єри і самоудосконалення.

/Files/images/5.jpg

Споріднені професії

Менеджер по продажам, експедитор, торгівельний представник, консультант, продавець торгівельного залу, інш.

Хіба завод спроможний працювати
Без постачальників, що трудяться щоденно?
І де, і скільки, і по чому взяти
Вони, звичайно, знають достеменно.
Загляньмо в глибину століть -
І зразу стане зрозуміло:
Без постачальників вовік
Ніяке не вершилось діло.
Зростали села і міста,
Шосе, мости і залізниці,
І постачальникам за це
Нам треба низько поклониться.
А щоб базар не пустував:
Ятки, крамниці, магазини,
Агент поставить їм товар,
Замовить транспорт, інвентар.
Він збільшить обсяги продаж,
Асортимент, номенклатуру,
Він знає як розрахувать
Товарів кількість і фактуру.
Він знає як заповнить бланк
Всіх необхідних документів,
Як виявити швидко брак,
Перемагати конкурентів.
Отож, агенти з постачання
Дадуть вам відповідь завжди
На всі поставлені питання:
Де взять, продать, кому, куди?!

www.proftekhosvita.orq.ua

Кiлькiсть переглядiв: 7112

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.