Оператор комп’ютерного набору
/Files/images/21.jpg

Електронно-обчислювальні машини міцно увійшли до нашого життя. Без них не обходиться жодна сфера людства. У лічені хвилини вони виконують такі операції, на здійснення яких при колишніх методах знадобилися б довгі роки.
Мабуть, жодна галузь не схильна до таких швидких змін, як комп’ютерна техніка. Одне покоління комп’ютерів з неймовірною швидкістю змінюється іншим, більш досконалим. Тому вимоги до оператора ЕОМ все більше зростають з кожним роком.

Характер роботи

Оператор комп’ютерного набору, використовуючи спеціальні програми, вносить до бази даних персонального комп’ютера будь-яку інформацію, сортує матеріали, проводить розрахунки, складає таблиці, зведення тощо.
Інформація може подаватися письмово або усно, у вигляді тексту, окремих повідомлень або цифр. Головна вимога до оператора ПК – володіння сліпим десятипальцевим методом набору, а також висока швидкість набору і обізнаність в основних комп’ютерних програмамах. Під час роботи оператор постійно сидить перед монітором комп’ютера, тому неминучим є дуже велике навантаження на очі.

/Files/images/24.jpg

Умови роботи

Оператори працюють, сидячи за столом. За кожним спеціалістом закріплена машина. Контакти з іншими особами, крім програмістів, обмежені. Як правило, робочий час на комп’ютері безперервний. До несприятливих факторів у діяльності оператора з комп’ютерного набору відносяться довготривала сенсорно-перцептивна і нервово-психічна напруга.

Ринок праці

Оператори комп’ютерного набору працюють у торгівельних фірмах, на складах готової продукції, в друкарнях і видавництвах, пейджингових і телефонних компаніях.

Освітня підготовка

Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження

Діяльність протипоказана людям, які страждають хворобами очей, хребта, хронічними захворюваннями слухового апарату та центральної нервової системи.

Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей

Посидючість, акуратність, уважність, грамотність, відчуття ритму і хороша координація рухів рук.

Перспективи

Оператори комп’ютерного набору можуть працювати на підприємствах, об’єднаннях, установах різних форм власності, в банківських установах, у видавництвах, типографіях, редакціях, в офісах фірм тощо. Вони можуть підвищувати рівень своїх знань у вищих навчальних закладах.

Підвищення кваліфікації може відбуватися через оволодіння суміжними професіями: секретаря-референта, архіваріуса, оператора комп’ютерної верстки, укладальника тексту, оператора з введення даних в ЕОМ тощо.

Професійний досвід та постійне підвищення кваліфікації надають можливість оператору комп’ютерного набору займати посади завідувачів комп’ютерного бюро, спеціалістів різних категорій певного профілю.

Спеціальна вища освіта допоможе отримати ґрунтовні професійні знання з організації комп’ютерної справи, архівної справи, програмування автоматизованих систем, іноземних мов, менеджменту персоналу тощо та обійняти відповідні, у тому числі керівні, посади.

Споріднені професії

Оператор комп’ютерної верстки; укладальник тексту; оператор з введення даних в ЕОМ; конторський службовець; секретар- друкарка; секретар-стенографістка; програміст; обліковець.

Кiлькiсть переглядiв: 3411

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.